Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personalförmån, cykel genom löneväxling
Referensnummer: KSN-2021-01019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun har för avsikt att genomföra en upphandling av cyklar som personalförmån genom löneväxling. Syftet är att vara en attraktiv arbetsgivare, öka cyklandet till förmån för miljön och den anställdes hälsa och ekonomi.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34422000 Cyklar försedda med hjälpmotor, 34430000 Cyklar, 34431000 Cyklar utan motor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen