294516-2021 - ÄndringSverige-Linköping: Tillhandahållande av programvara
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Licensförsörjning
Referensnummer: UC-2021-31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en Licenspartner (Leverantör) som ska ansvara för en så stor mängd som möjligt av Region Östergötland/ AB Östgötatrafikens licensförsörjning.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är upphandlande myndighet ser licensförsörjningen som ett strategiskt anbudsområde som behöver hållas ihop.