294517-2021 - ÄndringSverige-Halmstad: Vuxen- och annan undervisning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vuxenutbildningar inom SFI och Gymnasial Teoretisk Utbildning (GYT)
Referensnummer: UAN 2021/00022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar distansundervisning, skolförlagd undervisning och flexundervisning inom följande skolformer: Svenska för
Invandrare (SFI) och Gymnasial teoretisk utbildning (GYT).