Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Industry-near Metal 3D Printer for Education and Research
Referensnummer: UH 2020/87
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Industry-near laser powder bed fusion 3D printer for metals to be used in education and research.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 42000000 Industrimaskiner, 42900000 Diverse allmänna maskiner och specialmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen