294518-2021 - ÄndringSverige-Visby: Tillhandahållande av programvara
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Planeringsverktyg för hemtjänst
Referensnummer: SON 2021/177
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Digitalt verktyg för att planera hemtjänstinsatser.
Hemtjänsten i Region Gotlands egen regi behöver ett digitalt planeringsverktyg för att planera de hemtjänstinsatser som avdelningen fått i uppdrag från myndighetsavdelningen att utföra. Denna planering behöver vara så resurseffektiv som möjligt för att avdelningen ska klara av att bedriva verksamheten på den ersättning som utbetalas.
Besvara och lämna anbud
Anbudsgivare som vill lämna anbud ska lämna det elektroniskt via systemet TendSign. Anbud som lämnas på annat sätt deltar inte i upphandlingen.
Det är kostnadsfritt att använda systemet och att lämna anbud. Användarnamn och lösenord erhålls genom att registrera sig som leverantör på http://www.tendsign.com/lamna-anbud