See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Insamling och behandling Farligt avfall
Beskrivning: Uppdraget innebär: - Avhämtning av farligt avfall från Korslöt ÅVC i Vagnhärad, - Framkörning, förekommande sortering och omlastning till transportbehållare, - Transport till avfallsbehandlingsanläggning, samt - Ansvar för att avfallet genomgår slutlig behandling.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94246:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90512000 Avfallstransport, 90510000 Avfallshantering, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster