294565-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten – Stål- och betongreparationer
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStål- och betongreparationer
BeskrivningGöteborgs stads Parkering AB (P-bolaget) äger och förvaltar 26 P-hus. Flertalet av dem är uppbyggda av betong med förtillverkade pelare och balkar (balkarna är spännarmerade) samt platsgjutna och vaccumsugna bjälklag, ett av p-husen är uppbyggt helt i stål. Fasadmaterialet varierar men flertalet har betong, sjösten eller tegel. Ståldetaljer finns.
Intern identifierareB450U26-213
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45262300 Betongarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareStål- och betongreparationer