2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2023-1063 4-facks och 2 facks sopbilar, baklastare, matbil, lastväxlare samt komprimerande krantömmande sopbil till Telge Återvinning AB
Beskrivning: Köp av 8 st 4-facks sopbilar 3 st baklastare 1 matbil 3 st 2 facksbil 1 st komprimerande krantömmande sopbil 1 st lastväxlare
Intern identifierare: 23/73
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144510 Fordon för avfall
Ytterligare klassificering (cpv): 34144511 Sopbilar, 34144512 Sopbilar med komprimator
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del