294584-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Telekommunikationstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Telefoni.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 5: Telekommunikationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Denna upphandling syftar till att täcka bolagens behov av:
. Fasta operatörstjänster,
. Mobila operatörstjänster,
. Administration av PS-bolagens växelutrustning,
. Support PS-bolagens växelutrustning,
. Drift PS-bolagens växelutrustning och inomhusnät,
. Underhåll PS-bolagens växelutrustning inomhusnät,
. Förvaltningsstöd.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
64200000 Telekommunikationstjänster, 64212000 Mobiltelefontjänster, 64214200 Telefonväxeltjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.