Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilationsfilter
Referensnummer: UH-2022-46
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av filter. Byte av filter sker i olika intervaller och de mest förekommande filterklasserna är ePM1 60%, ePM2,5 50%, ePM10 60%, men det kan även förekomma en del specialfilter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen