Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybo Äldreboende brandåtgärder
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45343230 Installation av sprinklersystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Brandskyddstekniska åtgärder för att uppfylla krav från Räddningstjäntsen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44115500 Sprinklersystem, 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45331210 Installation av ventilation, 45343000 Installation av brandskydd, 45343230 Installation av sprinklersystem, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen