Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil med lastväxlare
Referensnummer: TN 2020/645
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34130000 Motorfordon för godstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Tekniska förvaltningen upphandlar en lastbil med lastväxlare, inkl. option på två flak av typ CMT Opticont premium lättdumperflak.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34130000 Motorfordon för godstransport, 34134100 Lastbilar med flak
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen