Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Mjölk och mjölkprodukter
Referensnummer: RD20/02590
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15500000 Mejeriprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Region Dalarnas behov av mjölk- och mjölkprodukter till regionens samtliga verksamheter, främst kök- och kostverksamheter samt skolor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudspris anbudsområde 1 Falun, Varugrupp 1 Mejeri bas
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15500000 Mejeriprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudspris anbudsområde 2 Mora, Varugrupp 1 Mejeri bas
Del nr: 3
Anbudspris anbudsområde 2 Mora, Varugrupp 2 Mejeri övrigt
Del nr: 4
Anbudspris anbudsområde 2 Ludvika, Varugrupp 1 Mejeri bas
Del nr: 5
Anbudspris anbudsområde 4 Malung, Varugrupp 1 Mejeri bas
Del nr: 7
Anbudspris anbudsområde 5 Borlänge, Varugrupp 1 Mejeri bas
Del nr: 9