Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hållplatsservice 2020
Referensnummer: 20/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser skötsel, underhåll och reparation av utrustning på samtliga busshållplatser i Hallands län, samt skötsel, underhåll och reparation av utrustning på sju tågstationer
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90690000 Klottersanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen