Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhåll, support och utveckling av integrationsplattform TEIS
Referensnummer: SE 2021/00100
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72262000 Utveckling av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av underhåll, support och utveckling av integrationsplattform TEIS till Halmstads kommun med bolag enligt LOU (2016:1145) 6 kap. 14 § punkt 2 och 3.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72250000 System- och stödtjänster, 72267000 Underhåll och reparation av programvara, 72267100 Underhåll av IT-programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen