294786-2019 - ResultatSverige-Malå: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterunderhåll Gator, vägar, GC-väg och parkeringar
Referensnummer: UH-2019-26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Malå kommun med bolag har behov av snöröjning.
Frågor som ställs mellan 21/5 - 27/5 besvaras tidigast 28/5.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen