294806-2019 - ResultatSverige-Luleå: E-lärande
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktion av e-learning
Referensnummer: LTU-690-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80420000 E-lärande
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser produktion av e-learning. Detta omfattar följande tjänster:
— Framtagande av webbaserade lärmoduler och hela utbildningar
— Projektledning och rådgivning
— Mediaproduktion
— Manusframställning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen