294883-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstjänster – Insamling av matavfall, restavfall, förpackningar och returpapper i Hedemora och Avesta
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelInsamling av matavfall, restavfall, förpackningar och returpapper i Hedemora och Avesta
BeskrivningInsamling av matavfall, restavfall, förpackningar och returpapper i Hedemora och Avesta
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109739:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90511000 Sophämtning, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport