294899-2020 - ResultatSverige-Umeå: Pappersvaror och övriga föremål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mjukpapper
Referensnummer: 19154
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30199000 Pappersvaror och övriga föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå kommuns och övriga avtalsparters behov av mjukpapper, dvs toalettpapper, hushållspapper, servetter m.m.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 33700000 Hygienartiklar, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen