294914-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Läkemedel – Vätsketerapi och parenteral nutrition
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVätsketerapi och parenteral nutrition
BeskrivningRegion Halland upphandlar sitt behov av vätskor, parenteral nutrition samt klorhexidin.
Intern identifierareRS240698
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
Ytterligare klassificering (cpv): 33692100 Infusionslösningar, 33692210 Parenterala näringslösningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del