294923-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekttjänster – Nytt Centralbad - Arkitekt för framtagande av tävlingsprogram m.m.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelNytt Centralbad - Arkitekt för framtagande av tävlingsprogram m.m.
BeskrivningUpphandlingen syftar till att teckna avtal om konsulttjänster avseende framtagande av tävlingsprogram samt beställarens arkitektkonsult för nytt Centralbad och Valhalla Sport under arbete med detaljplan. Uppdraget baseras på redan framtagen förstudie.
Intern identifierare0175-20
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000