294930-2019 - ResultatSverige-Linköping: Företagshälsovård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård
Referensnummer: UC-2018-322
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser företagshälsovård för medarbetare inom Region Östergötland, Scenkonst Öst AB och AB Östgötatrafiken. Med företagshälsovård avses en oberoende expertresurs inom områdena hälsa, arbetsmiljö och rehabilitering.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att köparen ser samordningsvinster med att hålla innehållet i den efterfrågade leveransen samlat hos en (1) leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen