294965-2025 - Resultat
Sverige – Medicinsk bildbehandling – Teleradiologiska tjänster, elektiva granskningar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTeleradiologiska tjänster, elektiva granskningar
BeskrivningUpphandlingen avser teleradiologiska tjänster, elektiva granskningar.
Intern identifierare2024-O002082
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenUpphandlas som ett förenklat förfarande.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85150000 Medicinsk bildbehandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKravspecifikation
BeskrivningUpphandlingen avser inköp av teleradiologiska tjänster, elektiva granskningar.
Intern identifierare-2024-O002082
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAdministrativa föreskrifter - Under tröskelvärde (1)