29497-2023 - ResultatSverige-Mölndal: Inspektion av ventilationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulttjänster Besiktning OVK
Referensnummer: 221/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71315410 Inspektion av ventilationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tekniska konsulttjänster av OVK-besiktning för Mölndalsbostäder. OVK-besiktning utförs inom angivna tidsintervaller på fastigheter inom Mölndalsbostäders bestånd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen