294999-2018 - ResultatSverige-Mölndal: Hälsovårdstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Urologi
Referensnummer: HS 2017-00229
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbud kan lämnas på del 1 öppenvård och/eller del 2 slutenvård. Del 1 öppenvård och del 2 slutenvård kommer att utvärderas var för sig.
Del 1 öppenvård
Åtagandet omfattar bedömningsbesök inklusive diagnostiska åtgärder och eventuell kirurgisk åtgärd samt eventuella återbesök.
Åtagandet omfattar endast öppenvård.
Del 2 slutenvård
Operation inklusive preoperativt besök och postoperativ vård samt återbesök
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: HS 2017-00229
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster, 85121000 Läkarmottagningstjänster, 85121292 Urologisk vård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Operation inklusive preoperativt besök och postoperativ vård samt återbesök.
Urologi del 1
Del nr: Urologi Del 2
85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster, 85121000 Läkarmottagningstjänster, 85121200 Medicinska specialisttjänster, 85121292 Urologisk vård