295047-2019 - ÄndringSverige-Halmstad: Arbetskläder för män
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av arbetskläder inkl. tvätt
Referensnummer: HN 2019/00121
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18110000 Arbetskläder för män
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar hyra och tvätt av arbetskläder till Hemvårdsförvaltningen.