Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ställverk till pumpstation
Referensnummer: 21/47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31214000 Ställverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköping Energi bygger en ny distributionsledning för fjärrvärme från Torsvik in till centrala Jönköping. Ställverket är till en nyuppförd pumpstation.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen