29511-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tekniska konsulter - Processdesign och strömningsberäkningar i industriella processanläggningar
Referensnummer: 17-0083
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandling Tekniska konsulter, inom området processdesign och strömningsberäkningar.
Orientering om upphandlingen.
Beställaren avser att handla upp konsulttjänster avseende Processdesign och strömningsberäkningar i industriella processanläggningar.
Orientering om uppdragen.
Upphandlingen omfattar uppdrag i befintliga samt nya anläggningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71323000 Teknisk konstruktion av process- och produktionsindustrin, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen