295121-2020 - ResultatSverige-Linköping: Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Realtidsinformation i kollektivtrafik II
Referensnummer: UH-2020-37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantör åtar sig ett helhetsansvar för beställarens behov av presentationsenheter för realtidsinformation i kollektivtrafiken, nedan kallat uppdrag.
Uppdraget avser leverans av hårdvara och reservdelar samt tillhörande tjänster såsom installation och driftsättning, service, underhåll och konfiguerering av presenationsenheter till beställaren.
Avropande myndigheter är Linköpings, Norrköpings, Mjölbys och Motalas kommun. Varje myndighet tecknar eget avtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen