Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordon - 2020
Referensnummer: UH-2020-44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Arvidsjaur kommun med bolag inbjuder er härmed att lämna anbud i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Upphandlingen omfattar ett ramavtal för köp och operationell leasing av fordon genom succesiva avrop under avtalstiden. Volym under angiven avtalsperiod uppskattas motsvara ca 20 fordon.
Separat(a) avtal kommer att tecknas med antagen(na) leverantör(er) och respektive upphandlande myndighet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Mellanklass personbil Ladd/Plug-in hybrid
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34100000 Motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mellanklass personbil fyrhjulsdriven
Del nr: 2
Stor personbil kombi fyrhjulsdriven
Del nr: 3
Minibuss
Del nr: 4
Små transportfordon med skåp
Del nr: 5
Mellanklass personbil Eldriven
Del nr: 6