2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elanläggningsansvarig samt elinstallatör för regelefterlevnad.
Beskrivning: Alingsås VA-verksamheten har för avsikt att handla upp ett ramavtal för elanläggningsansvar enligt SS-EN 50110-1, samt elinstallatör för regelefterlevnad. Konsulten blir ledande vid utformning och vidmakthållande av egenkontrollprogrammet för el för VA-verksamheten tillsammans med verksamheten. I uppdraget ingår även stöd och utbildning till medarbetare som får delegation på elinstallationer.
Intern identifierare: 25/116
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71314000 Energi och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000