295157-2020 - ResultatSverige-Jönköping: Maskiner för sortering av jordbruksprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trumsikt
Referensnummer: 20/69
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
16612000 Maskiner för sortering av jordbruksprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun har för avsikt att handla upp en ny jordsorteringsanläggning.
Inledning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende nytt jordsorteringsverk med trumsikt.
Omfattning
Jönköpings kommun har behov av utsortering av kompostfraktion från biogastillverkning för tillverkning av anläggningsjord.
Omfattning av upphandlingen framgår av bilaga 1. Kravspecifikation.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
16600000 Specialmaskiner för jordbruk eller skogsbruk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen