See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Renhållningsentreprenad
Beskrivning: Tranås kommuns upphandlingsenhet inbjuder på uppdrag av Samhällsbyggnadsförvaltningen till anbudsgivning för ramavtal gällande renhållningsentreprenad.
Intern identifierare: UH24-019
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
Ytterligare klassificering (cpv): 63111000 Containerhantering, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511000 Sophämtning, 90511200 Hämtning av hushållssopor, 90511300 Insamling av avfall, 90918000 Rengöring av avfallsbehållare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000