295340-2025 - Resultat
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Ortopediska Förband
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelOrtopediska Förband
BeskrivningRegion Skånes upphandling av förbrukningsartiklar inom ortopediska förband
Intern identifierare2024-O000370
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33141110 Förbandsartiklar, 33141700 Ortopediska artiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000