2. Förfarande
Förfarande
Titel: Central lager & Mätarprovningstjänster
Beskrivning: Vattenfall Eldistribution AB, Org. nr: 556417–0800 inbjuder er att inkomma med ansökning om att erhålla förfrågningsunderlaget till en upphandling med Förhandlat förfarande med föregående annonsering. Denna upphandling genomförs enligt Lag (2016:1146) om upphandling inom försörjningssektorerna (LUF) och avser förhandlat förfarande i två steg. Upphandlingen avser Ramavtal för tjänster såsom; • Centrallager - lagerhållning • Lagerhållning • Logistik • Provning av elmätare • Rekonditionering och enklare underhåll av elmätare De krav och villkor som gäller för denna upphandling kommer att beskrivas övergripande i denna ansökningsinbjudan, men detaljerade villkor och krav framgår först i Anbudsförfrågan (steg 2), se 2.1 nedan. Vi ber att Ni noga läser igenom underlaget och tillser att samtliga frågor är korrekt besvarade och att samtligt begärt material är bifogat när ni lämnar er ansökan. Samtliga obligatoriska krav ska vara uppfyllda för att ansökan ska kunna prövas. Fullständiga detaljer om upphandlingen finns att läsa i bifogat dokument " Ansökningsinbjudan".
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50411300 Reparation och underhåll av elmätare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129782:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79991000 Lagerhantering, 63521000 Fraktförmedling