295384-2022 - ResultatSverige-Vellinge: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal anläggningsentreprenör
Referensnummer: UH-2021-155
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Vellinge kommun söker nya ramavtals entreprenörer för anläggningsarbete inom väg, trafik, VA m.m.
Upphandlingen omfattar byggentreprenader avseende markanläggningsentreprenader inom gata, VA, grönyteteknik, belysning och terrassering för Vellinge kommun. Enklare husbyggnation som överbyggnad till pumpstation, offentliga toaletter och reservelkraftverk kan förekomma.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen