295422-2020 - ResultatSverige-Södertälje: Mejeriprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI2019-1093 Mejeriprodukter
Referensnummer: 19/54
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15500000 Mejeriprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Mejeriprodukter såsom mjölk, fil, smör, Bregott till kommunernas större kök i Södertälje, Salem
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15510000 Mjölk och grädde, 15530000 Smör, 15540000 Ostprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen