295473-2023 - ResultatSverige-Djursholm: Installation av brandskyddsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Brandutrustning
Referensnummer: TN 2023/0076
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51700000 Installation av brandskyddsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett varu- och tjänsteområde som omfattar Brandredskap, Brandposter, Skyltar, Utrymningsprodukter, Nödbelysning, Skyddsutrustning, Installation, Service, Reparation och Utbildning.
Beskrivning av uppdraget
Danderyds kommun inbjuder genom denna förfrågan intresserade att komma in med anbud avseende ramavtal gällande successiva avrop inom: Upphandling av brandskydd och inbjuder er att lämna anbud enligtdetta förfrågningsunderlag i Danderyds kommun.
Kommunen har för avsikt att anta en (1) leverantör inom området. Danderyds kommun vill ha ett nära samarbete med sina ramavtalsleverantörer för att tillsammans utveckla och förbättra kommunens leveranser till invånarna. Samarbetet ska bygga på kompetens, förtroende och professionalism. Tillsammans ska vi på ett effektivt och strukturerat sätt skapa mervärden för invånarna i Danderyds kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34928472 Skyltar, 35111000 Brandbekämpningsutrustning, 42122110 Pumpar för brandsläckning, 44480000 Diverse brandskyddsutrustning, 44482100 Brandslangar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen