2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift av tandvårdskliniken i Vansbro
Beskrivning: Uppdraget innefattar - all barntandvård för barn och unga - ”sista-hands-ansvaret” inom vuxentandvården, - behandling av patienter som är berättigade till tandvårdsstöd Uppdraget ska utföras i befintliga lokaler inkl. utrustning och inventarier, som kommer att hyras ut av regionen.
Intern identifierare: TVN2023/103
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85130000 Tandläkarvård och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Administrativa föreskrifter