Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Expertkonsult kommunikationslösningar
Referensnummer: FS 2.1.2-2485-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsultuppdragen består i att stödja Umeå universitet i framtagning av strategi, handlingsplaner, upphandlingunderlag, förändringsledning, teknisk rådgivning samt övrigt arkitekturellt arbete inom området. Uppdraget innefattar även att driva och leda förändringsarbete, i förekommande fall i projektform.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen