Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Detector of electrons for low energy electron microscope
Referensnummer: V 2023/505
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Procurement of a Detector of electrons for low energy electron microscope for the MAXPEEM beamline at MAX IV Laboratory, Lund University.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38430000 Detektions- och analysutrustning, 38431000 Detektorer, 38500000 Apparater för kontroll och provning, 38519000 Diverse delar till mikroskop, 38519300 Kamera eller videokamera till mikroskop
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen