295542-2023 - ÄndringSverige-Göteborg: Bilparkeringstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkeringsövervakning avtalsområde 1
Referensnummer: SMF-2023-01711
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98351100 Bilparkeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av tjänst för parkeringsövervakning i Göteborg på allmän platsmark och kommunal kvartersmark som görs i samverkan mellan Göteborgs stad Stadsmiljöförvaltningen och Göteborgs stad Parkeringsaktiebolag.
Upphandlingen syftar till att teckna avtal för ett (1) geografiskt område som benämns "Avtalsområde 1".
Avtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.