295546-2020 - ResultatSverige-Skellefteå: Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggnadsvaror samt slöjdvirke
Referensnummer: UH-2020-8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är en delad upphandling där anbudsgivare kan lämna anbud på en eller båda delområdena. Upphandlingen avser ett ramavtal för delområde 1 - byggnadsvaror samt ett ramavtal för delområde 2 - slöjdvirke.
Anbudslämnaren måste lämna pris på samtliga positioner för den/de delområde/delområden man lämnar anbud på. Om anbudslämnaren inte lämnar pris på samtliga positioner för den/de delområde/delområden, kommer anbudet att förkastas.
Utöver det nettoprissatta sortimentet i det område man lämnar anbud på ska leverantören ha ett brett sortiment på byggnadsvaror inom Skellefteå centralort.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Delområde 1 - Byggnadsvaror
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44110000 Konstruktionsmaterial, 44190000 Diverse byggmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Delområde 2 - Slöjdvirke
Del nr: 2