295571-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Säkerhetstjänster – Ramavtal Bevakningstjänster - Huddinge
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Bevakningstjänster - Huddinge
BeskrivningUpphandlingen avser Ramavtal för bevakningstjänster inom Huddinge kommun. Ramavtalet kommer att tecknas med en leverantör och omfattar bevakningstjänster avseende väktare, väktare med hund och ordningsvakter. Vid behov kan även andra förekommande kompetenser inom bevakningsbranschen komma att avropas på ramavtalet. Huddinge Samhällsfastigheter genomför denna upphandling som en samordnad upphandling där Huddinge Samhällsfastigheter, Huddinge kommun och Huge Bostäder kommer att tecka ett gemensamt avtal med vinnande leverantör.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111346:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster, 79715000 Patrullering, 79713000 Vakttjänster, 79711000 Larmövervakningstjänster, 75240000 Tjänster för allmän säkerhet, lag och ordning, 75241000 Tjänster för allmän säkerhet, 79714000 Övervakningstjänster