29565-2019 - ÄndringSverige-Stockholm: Städning och renhållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
SSBF - Städjtjänster 2019
Referensnummer: 222-1985/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser städning av lokaler och allmänna utrymmen med en total städarea på ca 19 700 m2. Upphandlingen omfattar XXX upphandlingsområden.