295691-2022 - ÄndringSverige-Örebro: Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal VS-arbeten
Referensnummer: 22/70
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar planerade och oplanerade reparations- och underhållsarbeten samt om-, tillbyggnads- och nybyggnadsentreprenader vars entreprenadbelopp beräknas understiga 15 000 000 SEK exkl. moms.
I upphandlingen ingår inte servicearbeten som är enklare reparations-och servicearbeten (avhjälpande av fel, oplanerat mindre underhåll).