See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bygg och trämaterial
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Linköping kommuns behov av successiva leveranser av Bygg- och Trävaror.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109907:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44140000 Byggmaterialrelaterade produkter, 03419000 Virke