295706-2023 - ResultatSverige-Strängnäs: Lastbilar med maskinstege
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Höjdräddningsfordon till räddningstjänsten
Referensnummer: TFN/2023:80
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144211 Lastbilar med maskinstege
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun bjuder in att lämna anbud avseende höjdräddningsfordon till räddningstjänsten. Höjdräddningsfordonet får vara begagnat.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen