Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI- hållbarhet, it-kringutrustning
Referensnummer: 23-IU-203
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västernorrland kommer starta en upphandling av it-kringutrustning. Inför detta går vi ut med denna RFI gällande hållbarhet inom upphandlingsområdet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231300 Bildskärmar, 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30237200 Datortillbehör, 38651600 Digitalkameror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen