295742-2016 - ResultatSverige-Malmö: Bygg- och anläggningsarbeten: studentbostäder
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stapelbädden 6.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Malmö.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Nybyggnation av 163 studentlägenheter på Västra Hamnen, Malmö.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45214700 Bygg- och anläggningsarbeten: studentbostäder, 45210000 Byggnadsanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.